افزایش اتوریتی با ماینر وب

افزایش اتوریتی

تاریخ انتشار:

نویسنده: مصطفی طاهری

افزایش اتوریتی

همانطور که در مطلب اعتبار دامنه چیست و چگونه میتوانیم آن را افزایش دهیم؟ 2020 توضیح دادیم، افزایش اتوریتی یا همان اعتبار دامنه سایت یک مساله ی بسیار مهم است که معمولا توسط سئوکاران نادیده گرفته میشود. این مساله به اندازه ای مهم است که میتوان گفت یکی از پایه ای ترین مسائل سئو وبسایت است. به طور مثال به این مساله توجه کنید:

2 سایت به صورت همزمان مطلب یکسانی را منتشر میکنند! هر دو دقیقا با یک فرمت و یک شکل! حتی حجم آن و سایر صفحات نیز برابر است! خب! حالا گوگل چگونه تشخیص میدهد که کدام مطلب از اعتبار بیشتری برخوردار است تا در نتایج رتبه ی بهتری به آن تخصیص دهد؟ لازم به یادآوری است که در گذشته گوگل به زمان انتشار مطلب اهیمت زیادی میداد و فرض بر این بود که مطلبی که زودتر منتشر شده، اصالت و ارزش بیشتری دارد. اما در حال حاضر مهمترین فاکتور رتبه دادن به مطالب توسط گوگل افزایش اتوریتی سایت است. پس مطلبی بالاتر نمایش میشود که اعتبار دامنه بالاتری دارد. ما در 9 مرحله و با یک سیستم هماهنگ، کارهای مربوط به افزایش اتوریتی سایت شما را دنبال میکنیم که در ادامه میخوانید. کماکان همراه ماینر وب و این مطلب فوق العاده باشید:

قدرت دامنه یا اتوریتی چیست

با وجود اهمیت بالایی که قدرت دامنه یا اتوریتی دارد و تاثیر فوق العاده ای که روی رنکینگ سایت در بحث سئو سایت دارد، لازم است تمام توان خود را برای افزایش آتوریتی دامنه وب سایتتان به کار گیرید. در این بخش 9 روش آسان و کاربردی برای افزایش قدرت دامنه یا اتوریتی دامنه آورده شده که لازم است از ابتدای ساخت و طراحی سایت مد نظر قرار بگیرد. در ادامه با عصر خلاقیت همراه شوید

1. انتخاب دامنه مناسب

اگر تازه میخواهید سایت طراحی کنید، دامنه ای را انتخاب کنید که متناسب با حوزه فعالیتتان باشد. تناسب نامه دامنه با نوع فعالیت سایت نه تنها به هدفمند بودن نام وبسایت برای گوگل کمک می کند، بلکه باعث یادآوری بهتر برای کاربران می شود. همچنین دامنه را برای سه تا پنج سال خریداری کنید. عمر دامنه بیشتر برای سئو و افزایش قدرت دامنه یا اتوریتی بهتر است.

2. بهینه سازی محتوای On-Page

سئو سایت و بهینه سازی مناسب نه تنها برای افزایش رنکینگ در نتایج جستجو اهمیت دارد بلکه باعث افزایش آتوریتی نیز می شود. بنابراین اگر می‌خواهید قدرت دامنه یا اتوریتی سایتتان را افزایش دهید، مطمئن شوید که تمام کدهای سایت و صفحاتش، طبق اصول سئو نوشته شده اند. استفاده از متا تگ‌های سئو و تمام برچسب های لازم را در نظر داشته باشید. از همه مهم تر اصول مطلب نویسی بر اساس اصول سئو و بهینه سازی تصاویر را مدنظر قرار دهید. برای بهینه سازی محتوا در وردپرس میتوانید از افزونه‌ی یوست استفاده کنید

3. ایجاد محتوای جذاب

برای به دست آوردن بک لینک با کیفیت از دامنه هایی که رنک و آتوریتی بالایی دارند، نیاز دارید محتوا و مطالب جذابی را به صورت منظم در وبسایتتان منتشر کنید. اگر محتوای سایتتان کیفیت خوبی داشته باشد، افراد مختلفی آن را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. این موضوع به افزایش قدرت دامنه یا اتوریتی سایت شما کمک می کند. هرچه محتوای سایت بهتر باشد بک لینک بیشتری می گیرد. به عبارتی مطالبی که منتشر می کنید باید مرتبط با برند و حوزه کاریتان باشد. آموزنده، و خلاق بوده و به خوبی بیان شده باشد.

4. بهبود لینک سازی داخلی

بسیاری از وبمسترها آنقدر نگران گرفتن بک لینک هستند که اهمیت لینک سازی داخلی را نادیده می گیرند. لینک های داخلی به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا سریع تر به آنچه که دنبالش هستند برسند؛ در نتیجه به جلب رضایت کاربر کمک می کند. همچنین اگر کاربر پست های پی در پی را دنبال کرده باشد، با کمک لینک های داخلی بهتر می تواند مسیر بازگشت خود را پیدا کند. بهبود لینک سازی داخلی یاعث جلوگیری از ناامیدی بازدیدکنندگان شده و باعث نگه داشتن طولانی مدت آنها در سایت می شود. علاوه بر این، گوگل و دیگر موتورهای جستجو صفحات سایت را بهتر کشف و ایندکس می کنند.

5. حذف لینک های مخرب

هرچند وقت یک بار، بک لینک های سایتتان را بررسی کنید تا اگر لینک نامناسبی دیدید فورا پاک کنید. حذف بک لینک های نامناسب از سایت ، باعث حفظ اعتبار سایت و افزایش قدرت دامنه یا اتوریتی سایت می شود. همچنین لینک های خروجی از سایت شما به سایت های مخرب باید حذف شود. علاوه بر این لینک های اشتباهی که در لینک سازی داخلی ایجاد کرده اید را اصلاح نمایید. برای این کار افزونه هایی نیز تعریف شده است. مثلا در وردپرس افزونه ای به نام SEO Pressor کار را آسان می کند. برای شناسایی لینک های خراب میتوانید از گوگل وبمستر استفاده کنید

6. موبایل فرندلی بودن سایت

تعدادی زیادی از کاربران آنلاین، از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند. اگر وب سایت شما برای موبایل بهینه نشده، پس هنوز خیلی عقب هستید. عجله کنید. وبسایتتان را موبایل فرندلی کنید. کاربرانی که نتوانند وبسایت را روی تلفن همراه خود ببینند به سادگی سایت را می بندند و این کار خطر بزرگی در جهت افزایش bounce ratte سایت شما خواهد بود. علاوه بر کاربران، گوگل نیز علاقه چندانی به سایتتان نخواهد داشت و این موضوع را در رتبه بندی سایتتان حتما در ذهن خواهد داشت. برای بررسی موبایل فرندلی بودن سایت، به لینک Mobile Friendly Test مراجعه کنید.

mobile freindly

7. برندسازی

وبسایت های مرتبط با حوزه کاری خود را بشناسید. پس از آن سعی کنید مطالب قوی بنویسید و در آن به معرفی خود بپردازید. انتشار مطالب غنی در وبسایت های معتبر مرتبط، باعث برندسازی با سئو می شود. همچنین دریافت بک لینک از چنین وبسایت هایی ارزش بالایی دارد و قدرت دامنه یا اتوریتی را افزایش می دهد.

8. افزایش سرعت سایت

سرعت بارگذاری پایین می تواند تاثیرات تند و زننده ای را روی کاربران داشته باشد. اکثر کاربران صبر زیادی برای لود شدن یک صفحه ندارند و اگر این زمان خیلی طول بکشد، سایت را به طور کامل ترک می کنند. برای افزایش سرعت سایت خود می توانید از وبسایت Gt-Metrix و یا Google developers کمک بگیرید. نکته اینکه Google PageSpeed در حال حاضر با محدودیت دسترسی در ایران مواجه شده است.

site speed

9. شبکه های اجتماعی

از آنجا که سیگنال های اجتماعی عوامل رتبه بندی بزرگی هستند، لازم است محتوای خود را در رسانه های اجتماعی ترویج دهید تا این سیگنال ها را بدست آورید. در غیر این صورت، محتوای شما فقط مختص سایت خودتان است و آنچنان که باید بر قدرت دامنه یا اتوریتی تاثیر نمی‌گذارد. مطالب سایت خود را در شبکه های اجتماعی بازنشر کنید و مطمئن باشید فالوورهایتان آن ها را دوست خواهند داشت و لایک و کامنت خواهید گرفت. همچنین دکمه های انتشار در سوشیال مدیا را مستقیما در پست های سایتتان قرار دهید.

social media

جمع بندی

قدرت دامنه یا اتوریتی به چند دلیل مهم است. این عامل امکان سنجیدن وضعیت کلی وبسایت را می دهد. می توانید آتوریتی سایتتان را با آتوریتی سایت رقیب مقایسه کنید و وضعیت کنونی خود را بررسی نمایید. با تشخیص این مورد می توانید قدرت وبسایت‌ها را از روی آتوریتی آن ها تا حد ریادی برانداز کنید. یکی از عوامل مهمی که در گرفتن بک لینک اهمیت دارد قدرت دامنه یا اتوریتی است. افزایش آتوریتی تا حد زیادی به بهبود سئو سایت کمک می کند و یکی از عوامل تاثیرگذار در پیشرفت کاری شماست

ماینر وب اعلام میکند که با تیم حرفه ای خود افزایش اتوریتی سایت شما را عهده دار میشود تا برند شما بیشتر بدرخشد

 

از اینکه تا پایان مطلب: « افزایش اتوریتی سایت » همراه ما بودید صمیمانه از شما سپاسگذاریم. آیا شما از این مطالب در وبسایت خود برای افزایش قدرت دامنه یا اتوریتی استفاده کرده اید؟ تجربیات خود را با مخاطبان ماینر وب درمیان بگذارید

همچنان در طراحی سایت بمانید

اعتبار دامنه چیست و چگونه میتوانیم آن را افزایش دهیم؟ 2020
سئو حرفه ای با ماینر وب
ایمیل مارکتینگ چیست؟
آموزش رایگان نگهداری سایت
اصول سئو وبسایت از مبتدی تا حرفه ای را کامل بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

میخواهیم هر کس با هر شرایطی در هر جای ایران و دنیا، بتواند با استفاده از این فضای نامحدود و بی نظیر، اقتصاد شخصی خودش را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و بتواند ایده آل فکر کند.

نماد ها و نشان ها