ایمیل مارکتینگ چیست؟ چگونه میتوانیم از آن کسب درآمد کنیم؟

ایمیل مارکتینگ

تاریخ انتشار:

نویسنده: مصطفی طاهری

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی اینترنتی شناخته شده است، بازاریابی ایمیلی به یکی از روش‌های بسیار اثرگذار تبدیل شده است. در حال حاضر در کنار ایمیل های آزاردهنده ی اسپم، همچنان ایمیل های پر محتوایی با اهداف مختلف ارسال می شود و ایمیل های ارسالی برای دریافت کنندگان مفید است و برخلاف گذشته که ایمیل های ارسالی با عدم تمایل و ناراحتی افراد همراه بوده است. لازم به ذکر است ایمیل مارکتینگ مدرن، نسبت به شیوه سنتی آن تغییرات بسیاری داشته و مزایایی هم به همراه دارد.

با توجه به تحقیقات انجام شده پس از بهینه سازی موتورهای جستجو، ایمیل مارکتینگ در رتبه دوم تاثیرگذارترین ابزارهای مناسب برای بازاریابی اینترنتی قرار گرفته است.

در ادامه

به مفهوم واقعی ایمیل مارکتینگ می‌پردازیم و عنوان می‌کنیم که چرا کسب و کارها باید از این روش بازاریابی بهره ببرند و همچنین چگونه باید روی آن تمرکز داشته باشند؟

این روش یک شیوه مستقیم بازاریابی است که در آن به واسطه ایمیل، اطلاعاتی درباره محصول ، خدمات و برند  با اهدف متفاوت که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، ارائه می شود.

پیش از شروع لازم است بدانید:

ایمیل مارکتینگ یکی از ارزان‌ترین ابزارهای تبلیغات اینترنتی است و متاسفانه همین ارزان بودن نسبی باعث شده که افراد توجه کمتری به جزئیات فنی ، میزان اثر بخشی و موفقیت در این مسیر داشته باشند. در مقاله های بعدی این بخش به تفصیل به دلایل عدم موفقیت در ایمیل مارکتینگ خواهیم پرداخت

شاید همین ارزان بودن نسبی ایمیل مارکتینگ باعث شده است که کمتر به جزییات فنی و یا افزایش اثربخشی آن توجه شود.

ایمیل مارکتینگ

اهداف بازاریابی ایمیلی

کسب یک ارتباط موثر برای کسب و کارمان با افراد جدید، افزایش ارتباط موثر برای کسب‌وکارمان با مشتریان موجود و قدیمی

تداوم فروش در صورت بازاریایی ایمیلی صحیح 

ایجاد وفاداری در میان مشتریان

افزایش کاربران جدید و حفظ کاربران موجود

مشتری مداری

افزایش فروش

 

قطعا این سوال برای صاحبان کسب وکارها پیش خواهد آمد که چگونه ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارشان مفید خواهد بود؟ برای اینکه پاسخ سوالات مورد نظرتون رو دریافت کنید با ما در این بخش همراه باشید 

 

مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ

یکی از دلایلی که ایمیل مارکتینگ جایگاه جدیدی را در بازاریابی آنلاین به خود اختصاص داده است صرفه جویی در هزینه است. هزینه این روش کم است و در مقابل شما به اهداف خود بسیار نزدیک خواهید شد و بازگشت سرمایه در ایمیل مارکتینگ بسیار بالاست کافیست که فرمول محاسبه بازگشت سرمایه را بدانید.

امکان توزیع آسان محتوای تولید شده با ارزش با استفاده از این روش

مدیریت در زمان بندی ارسال محتوا به افراد متفاوت

ایجاد مدیریت ارتباطی با افراد به طور غیر مستقیم

به جهت روند رو به رشد در بهبود کیفیت و ارزش محتوای تولیدی بیش از نیمی از کاربران دنیای اینترنت ایمیل های خود را چک میکنند.

امکان شخصی‌سازی ایمیل‌ها بر اثرگذاری ایمیل‌ها تاثیر بسیاری گذاشته و با استفاده از ابزارهای متفاوت میتوان اطلاعات دقیقی از رفتار کاربران بدست آورد.

امکان اتوماتیک کردن ایمیل ها به ارسال آسان ایمیل ها و همچنین پاسخ دادن به شیوه غیر مستقیم کمک بسیاری کرده است

اجرای اصولی و صحیح ایمیل مارکتینگ می تواند تا 30 درصد فروش یک کسب و کار را افزایش داده و یک ارتباط منسجم و مرتب را بین کسب و کارها و مشتریان برقرار نماید.

راه اندازی و پیگیری بسیار ساده کمپین بازاریابی ایمیلی از دیگر مواردی است که میتوان به آن اشاره کرد

برای کسب و کارها کوچک بسیار قابل دسترس و مناسب برای بازاریابی

امکان ارسال پیام شما به هزاران نفر

انعطاف پذیری و قابلیت شخصی سازی بالای ایمیل مارکتینگ

امکان بررسی دقیق و میزان بازدهی بازاریابی ایمیلی

امکان ارسال همزمان متن، تصویر و فایل

توسعه روابط با مشتریان بالقوه

این شیوه به تبدیل افراد عادی به مشتری کمک بسیاری کرده است

و … 

 

تذکر ما به شما:

فراموش نکنید ارسال رگباری از ایمیل های بدون تفکر و به طور مداوم و مکرر به برند شما ضربه میزند و نتیجه معکوس دارد و برای کاربران آزاردهنده است.

باید بدانید که در حال حاضر قانون مشخصی برای مبارزه با ایمیل اسپم وجود ندارد. به عبارتی احتمال اینکه شما به خاطر اسپمینگ ( تجاوز به حریم شخصی دیگران) تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید بسیار پایین است.

متاسفانه، هزینه بسیار کم ارسال ایمیل و نیز  پذیرفته شدن ایمیل اسپم در میان افراد به عنوان واقعیت گریزناپذیر باعث شده است که تقریباً هر شکل ضعیف یا نادرستی از اجرای ایمیل مارکتینگ برای افراد سودجو، سود ده و اقتصادی باشد.

در ایمیل مارکتینگ باید در نظر داشته باشید که ارسال اسپم و استفاده از لیست‌های ایمیل‌ آماده، سبب می‌شود که به برند شما ضربه وارد شود.

با ماینر وب همراه باشید و از مشخصات سرویس های ماینر وب + لیست قیمت دیدن فرمایید.

همینطور میتوانید ایمیل مارکتینگ حرفه ای با ماینر وب را تجربه کنید

 • […] میتوانیم آن را افزایش دهیم؟ 2020 سئو حرفه ای با ماینر وب ایمیل مارکتینگ چیست؟ آموزش رایگان نگهداری سایت اصول سئو وبسایت از مبتدی تا […]

 • […] که قبلا در ایمیل مارکتینگ چیست توضیح دادیم، اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید شما برای […]

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  درباره ما

  میخواهیم هر کس با هر شرایطی در هر جای ایران و دنیا، بتواند با استفاده از این فضای نامحدود و بی نظیر، اقتصاد شخصی خودش را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و بتواند ایده آل فکر کند.

  نماد ها و نشان ها