اخبار تازهدیجتال مارکتینگ

شیائومی از اپل پیشی گرفت

شیائومی از اپل پیشی گرفت

بعد از همه گیری کرونا بازار مشیائومی با رشد ۳۵ درصدی جای اپل را در رده سومین عرضه‌کننده برتر موبایل گرفت

وبایل دستخوش رکود شده بود اما در فصل سوم 2020 تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند، فروش بهتری را نسبت به دو فصل قبلی تجربه کرده‌اند.

براساس برآورد «گارتنر» شیائومی با سهم بازار 12.1 درصد و فروش 44.4 میلیون دستگاه گوشی هوشمند توانست فروش بیشتری را نسبت به اپل با سهم بازار 11.1 درصد در فصل سوم 2020 از آن خود کرده و رتبه سوم پرفروش‌ترین تولید کننده موبایل را در این فصل به نام خود کند.

شیائومی در فصل سوم سال گذشته با سهم بازار 8.5 درصد، توانست در حدود 32.9 میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند. فصل سوم سال 2020 علی‌رغم شرایط همه گیری کرونا، برای شیائومی سه ماهه خوبی بود و این شرکت با رشد 34.9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل توانست به سهم بازار 12.1 درصدی و فروش حدود 44.4 میلیون گوشی هوشمند دست یابد .

اپل در فصل سوم سال گذشته با سهم بازار 10.5 درصد، موفق به فروش حدود 40.6 میلیون گوشی هوشمند شد. سه ماهه سوم امسال نیز با افت 0.6 درصدی نسبت به سال قبل، سهم بازار 11.1 درصدی را از آن خود کرد و موفق به فروش 40.8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شد.

سامسونگ با فروش 80.8 میلیون دستگاه سهم بازار 22 درصدی را برای خود رقم زد و صدرنشین جدول فروش شد. هواوی با افت فروش 21.3 درصدی نسبت به سال قبل، موفق به فروش 51.8 میلیون گوشی هوشمند شد و سهم بازار 14.1 درصدی را از آن خود کرد. حال آنکه غول فناوری چینی در مدت مشابه سال قبل با سهم 16.9 درصدی موفق به فروش 65.8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده بود. تحریم‌های ایالات متحده روی فروش هواوی تاثیرگذار بوده است..

 

گارتنر در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است که وضعیت بازار موبایل در سه ماهه سوم 2020، نسبت به فصل اول و دوم سال وضعیت بهتری پیدا کرده است؛ اما آمار فروش کلی در این فصل نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت 5.7 درصدی روبرو است. این در حالی است که در سه ماهه اول و دوم سال بازار موبایل با افت 20 درصدی فروش روبرو بود.

بازار چین تقریبا در حالت عادی برگشته است و بازارهای آسیا-اقیانوسیه و آمریکای لاتین در حال برگشت به وضعیت عادی هستند.

شیائومی از اپل پیشی گرفت.

نمایش بیشتر

مصطفی طاهری

من مصطفی طاهری هستم. به صورت حرفه ای 3 سال مشغول طراحی وب و فروش آنلاین هستم. دنیای وب بسیار متفاوت است و من اینجا هستم تا این تفاوت ها را بیشتر درک کنیم. امیدوارم بتوانم در راستای موفقیت شما مفید باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا